cestování fotografie design

ALI HRDINOVÁ

fotoexpedice, prodej fotografií jako obrazů na zeď

ZEMĚ NA ROVNÍKU

UGANDA

V lednu 2024 padla volba na africkou zemi na rovníku, na Ugandu. Byla to kratší návštěva, ale hodně silná a intenzivní. Ano, bylo to kvůli gorilám a možnosti je vystopovat v jejich přirozeném prostředí. Vypravili jsme se k horským gorilám v NP Bwindi Impenetrable. Nicméně jsme nevynechali šimpanze, lodní safari, pěší safari, jezera, návštěvu vyčleněné Pygmejské vesnice.

Uganda – oficiálně Republic of Uganda – patří k vnitrozemským státům ve východní Africe. Žije v ní cca 46 milionů obyvatel a patří jí 34. místo na světě. Oproti Tanzánii a Keni není tak veliká rozlohou, ale je hodně lidnatá.

Uganda patří k těm chudším zemím Afriky, její bohatství ale je nádherná příroda, hory, jezera, národní parky plné zvířat a milí lidé. Nemá moře a pláže jako Tanzánie a Keňa, ale může nabídnout plnohodnotná safari v příznivějších cenových relacích a její největší lákadlo jsou opice: gorily a šimpanzi.

Při treku k horským gorilám si sáhnete na dno svých sil, protože se pohybujete ve vyšší nadmořské výšce, procházíte hlubokým a nezkroceným deštným pralesem, kde vám cestu vysekávají rangeři mačetou, ale STOJÍ TO ZA TO! Pojďte si užít tuto nádhernou zemi skrze fotografie a videa…..

.

Strdimil zářivý (Cinnyris habessinicus), Uganda

VÝCHODNÍ AFRIKA

TANZÁNIE

Země, která se mi dostala pod kůži hned při první návštěvě v roce 2009. Strávila jsem několik týdnů v Dar es Salaamu, ekonomickém centru země. Byl to tam velký kontrast k nádherné, pestrobarevné krajině, milým lidem a dechberoucí přírodě. Přesto ta zkušenost posunula moje vnímání Afriky a jsem za ni vděčná.

Tanzánie je pohodová země a je známá spíš pro svoje vyhlášená safari. Láká turisty svým neskutečným přírodním bohatstvím a nejvyšší horou Afriky – Kilimandžárem. A já ještě dodám Indickým oceánem a plážemi s bílým pískem. Takový malý ráj na zemi.

Národní parky jako Serengeti, kráter Ngorongoro, Lake Manyara a Tarangire, Selous, Mikumi, Udzungwa, Kilimandžáro, Arusha NP…. 

Do Tanzánie připravujeme další Velkou migraci s pozorováním stád na severu Serengeti, v oblasti Kogatenge, kde opakovaně překračují řeku Maru. Zážitek, který se nedá popsat. Musí se zažít na vlastní kůži. 

No a mystický Zanzibar s bílými plážemi a modrým oceánem. Se svou otrokářskou historií a kontrastující současností. Pojeďte s námi….

hyeny v NP Serengeti

JIHOZÁPADNÍ AFRIKA

NAMIBIE

Namibie je naprosto unikátní geografický skvost na africkém kontinentu – je to 100% jedna z nejfotogeničtějších zemí Afriky.

Namibie je obrovská země se spoustou unikátních přírodních scenérií (jen pro představu – Namibie je 10x větší než Česká republika). Řekla bych, že každých 50 km se mění ráz krajiny a člověk ani nestačí vstřebat a zažít tu geografickou rozmanitost. Je to země s obrovským množstvím divoké zvěře a vzhledem k její rozloze a nízké populaci také země se spoustou člověkem stále ještě nedotčených míst. Na západě země je dominantním krajinotvorným prvkem poušť Namib, nejstarší poušť světa, která se táhne v délce asi 1 500 km podél západního pobřeží. Fotografie dun Namibu – nejznámější duny č. 45 – a zkamenělé stromy v pánvi Deadvlei zná asi každý… Na východě země je to poušť Kalahari, která přesahuje do Botswany.

Namibie je nádherná, dech beroucí země.
Obrovská plocha s minimálním osídlením, nádhernou přírodou, obrovským množstvím zvířat, kde můžete potkat ještě zvířata žijící mimo park ve volné přírodě: nosorožce, žirafy, pouštní slony, antilopy…
Etosha je unikátní národní park. Solná pánev, která zabírá převážnou část parku, dává scenériím i zvířatům bělavý ráz a věřte, že fotku z Etoshi bez problémů poznáte se 100% jistotou. Zvířata v Namibii jsou opravdu „divoká“, žijí přirozeně ve svém prostředí.
V Namibii je nejstarší poušť světa Namib s nejvyššími dunami na světě. 
Namibie je oázou bezpečí na africkém kontinentě díky jedné z nejnižších hustot osídlení na světě a velmi nízké kriminalitě. Pokud respektujete pravidla, jak se chovat ve volné přírodě, potom se není čeho obávat..

Etosha, Namibie listopad 2023

naše cesty mají dlouhou tradici

Mimořádná odolnost vůči extrémně drsné a nehostinné krajině společně s vírou spojenou s tradicemi, jejichž kořeny sahají hluboko do minulosti, umožnily Himbům přežít až do současnosti.

V nedávné době dokonce unikli jako zázrakem hladomoru a genocidní válce, ve které se bojovalo o kontrolu nad hranicemi, které pro ně nemají naprosto žádný smysl. Tito lidé žijí prastarým způsobem života jakoby ztracení v dávné minulosti…

Jezdíme k původním kmenům
Hadzabe
Himba
Sanové

NEZÁVISLÉ CESTOVÁNÍ BEZ LIMITU

POZNEJTE NÁŠ TÝM

Jsme parta dobrých přátel napříč kontinenty, které spojila láska a respekt k divoké přírodě, respekt ke světu okolo nás.

Ali Hrdinová

Dennis Nyagawa

Jaroslav hora

fotograf, lektor, průvodce

průvodce, specialista na safari

fotograf, CEO CzechPhotoTravel

připravujeme unikátní fotoexpedici v listopadu 2024

Ve spolupráci s cestovní kancelářé Czech Photo Travel připravujeme unikátní fotoexpedici v Keni, v národních parcích Masai Mara, Tsavo a Amboseli. Naprosto špičkovým zážitkem bude třídenní pobyt v rezervaci s možností nočního fotogrfování v tzv.  „photography hide“, na úrovni hladiny napajedla s nasvícením světly. 

NEZÁVISLÉ CESTOVÁNÍ BEZ LIMITU

A KDO JSME?

Jsme parta dobrých přátel napříč kontinenty, které spojila láska a respekt k divoké přírodě, respekt ke světu okolo nás. Jsme lidé, kteří si uvědomují jedinečnost, ale i křehkost našeho světa, a hlavně naléhavost zachovat a udržet ho po co nejdelší dobu alespoň takový, jaký jsme ho poznali my, i pro další generace. A věřte mi, že to není pouhopouhé klišé. Změny, které jsme zaznamenali od našich prvních cest do Afriky, jsou obrovské a bohužel ne vždy v souladu s naším vnitřním pocitem, že „je to takové, jaké by to mělo být“… V žádném případě si však netroufáme hodnotit a ani soudit, aspekty a důvody, které k tomu vedly, jsou vždy nesmírně složité a propletené a nikdy je nebudeme moci pochopit všechny, protože přes všechno naše úsilí chápat jsme stále jen lidé z té „bohaté“ části světa, která se má nadstandardně dobře a to ovlivňuje i naše vnímání.

Za čím si však pevně stojím a snažím se vždy dodržovat, jsou principy fair play a fair trade a naše snahy jakékoliv pomoci by měly mít tyto principy vždy na zřeteli. „Západ“ nespasí svět, jediná smysluplná pomoc je vzdělání a naše koncentrace úsilí na změny, které budou vycházet přímo z potřeb těch daných míst, ať už je to Afrika, či jakékoliv jiné místo na zemi. Změny, které budou odrážet národní specifika a potřeby, geografické odlišnosti a hlavně touhu těch samotných lidí po změně.

Proto maximálně podporujeme Dennisse v jejho touze osamostatnit se a jít svojí vlastní cestou…..

A jsme neskutečně vděční, že můžeme být součástí jeho cesty.

fotografie a zápisky z posledních cest

Pojďte společně s námi prozkoumat poslední novinky v oblasti ochrany majetku a možnosti
elektronického zabezpečení Vašich domovů. Více informací naleznete v blogu.

napajedlo v Etosha NP, západ slunce

NAMIBIE – celkový pohled na zemi

Rozhovor pro časopis Foto Video v květnu 2023, nezkrácená verze. Zkušenosti ze sólo cest Ali, ale i z průvodcování pro Czech Photo Travel (s malým dovětkem – itinerář pro fotoexpedici…

NAMIBIE – listopad 2023

V listopadu 2023 jsme v počtu 4 fotografů – Vlaďka, Milan, Marian a moje maličkost – absolvovali cestu podle nového itineráře v Namibii. Byla to už 4. cesta s klienty…

Jsme parta dobrých přátel napříč kontinenty, které spojila láska a respekt k divoké přírodě, respekt ke světu okolo nás.

RYCHLÉ ODKAZY

NOVINKY

FACEBOOK

NAJDETE NÁS I NA FACEBOOKU